Gracz NFL otrzymuje 6,5 miliona dolarów pensji w bitcoinach

Russell Okung zażądał wypłaty wynagrodzenia za pośrednictwem Bitcoin w 2019 roku i ostatecznie otrzymał połowę swoich 13 milionów dolarów opłat w BTC.

Zdjęcie: Russell Okung / Carolina PanthersUdostępnij ten artykuł

Russell Okung, który gra dla Carolina Panthers w American National Football League (NFL), ogłosił, że w końcu otrzymał 50% swoich 13 milionów dolarów rocznych opłat w Bitcoinie. Okung został pierwszym graczem w NFL, który otrzymał wypłatę w Bitcoin Revolution.

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem, Okung zamienił 6,5 miliona dolarów ze swojej pensji NFL na Bitcoin za pośrednictwem BTC Payment Startup Zap. Okung był wielkim zwolennikiem cyfrowej waluty, kiedy w maju 2019 roku napisał na Twitterze, że chce otrzymywać płatności największą na świecie kryptowalutą.

Gracz NFL odpowiedział wczoraj na swój własny tweet i ogłosił, że w końcu otrzymał płatność w Bitcoinie. Okung skrytykował dolara amerykańskiego i wyraził obawy o rosnącą inflację.

„Kiedy wszyscy otrzymujemy zapłatę w Bitcoin, nikt nie może nam powiedzieć, co zrobić z wartością, którą tworzymy. Jeśli uważasz, że wybory są sfałszowane, poczekaj, aż dowiesz się o dolarach amerykańskich. Możesz zarabiać „x” rocznie i obserwować, jak powoli spada wraz z inflacją, lub możesz chronić swoje ciężko zarobione pieniądze za pomocą Bitcoin ”- wspomniał Okung na Twitterze.

Bitcoin w sporcie

NFL wyjaśnił, że liga nie wypłaciła Okungowi bezpośrednio w Bitcoin, a on zamienił swoją roczną pensję na BTC poprzez startup. Pomimo powodu, dla którego American League nie realizuje płatności bezpośrednio przez Bitcoin, największa na świecie kryptowaluta zyskała ogromną popularność wśród sportowców na całym świecie. Jack Mallers, założyciel Zap, powiedział Coindeskowi w wywiadzie, że sportowcy z National Basketball Association (NBA) i Major League Baseball (MLB) są w trakcie rozmów o przystąpieniu do programu.

Cena Bitcoina wzrosła o ponad 8% w ciągu ostatnich 24 godzin, osiągając 28,500 USD. Największa kryptowaluta na świecie zyskała znaczną wartość w grudniu i skoczyła z 19 000 $ do 28 000 $ w mniej niż 4 tygodnie. Całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut przekracza obecnie 750 miliardów dolarów, ponieważ dominacja BTC przekroczyła 70%, co jest najwyższym poziomem od tygodni.